Výstava lovecky upotřebitelných psů

Vydali jsme se na veletrh mysliveckého zboží do polského Sosnowiece..A protože byla při veletrhu pořádána i výstava psů loveckých plemen,ale pouze psů lovecky upotřebitelných,tak abych nejela jen tak ,,na prázdno“ přihlásila jsem Bobánka a malého Chefa.

První šel do kruhu Chef a paní rozhodčí z polska se moc moc líbil,asi 4x mi opakovala,že je to nejkrásnější hladký JRT co kdy viděla..a prý jich viděla mnoho. Tak Chef V1 , CWC. Bobo trošku lumpačil v kruhu,ale v jeho podání je vše roztomilé,V1,CWC. Pak se dlouho paní rozhodčí rozhodovala mezi Chefem a Bobánkem a nakonec BOB zadala Bobkovi,prý když už má skoro 8 let. Že mladý si to ještě užije.

Poté se všichni pejsci,kteří dostali BOB přesunuli k veřejné prezentaci,kde byla jednotlivá plemena představena. Já jsem nevěděla, co se tam děje a protože jako představitelé FCI 3 skupiny jsem chodila jako první, tak to bylo pěkné motání. No asi po dvou hodinách nám rozhodčí dali každému hrnek. Ti znalí se se svými hrnky rozeběhli mezi publikum a já  s Bobkem jsme jen stáli a koukali (teda Bobo navazoval kontakty, jak je jeho zvykem),proč ostatní chodí vybírat do hrnků nějaké papírky. I na nás se začali sbíhat lidé a cpát mi papírky do hrnku, jsem myslela nějaký zvyk. Ale omyl, po 10 minutách organizátor každému majiteli BOB papírky spočítal a podle počtu se vyhlásil Pes publika. No k mému překvapení se Bobo umístil na překrásném 3.místě. První byl polský honič a druhý barvář. Myslím,že oba byli z domácí organizace.

To, že JRT z Česka se u myslivecké veřejnosti v Polsku umístil 3 asi z 22 psů BOB loveckých plemen, beru jako největší úspěch dne. No pak jsme se přesunuli na závěrečné soutěže a Bobo po 5 hodinách na výstavním vodítku bez chvilinky odpočinku už byl trošku ukázněnější, takže FCI III BIG 1 , BIS 3. A spousta cen. Jen Chef se mnou nemluvil, ale v neděli už bylo vše ok.

Přejít nahoru